2024. április 20. 11:40
KezdőlapSupersportMagny-Cours: Egymás után másodszor nyert félbeszakított versenyt Baldassarri, Sebestyén 13.

A Superbike-hoz hasonlóan a Supersport 600-asok mezőnye is együtt maradt az elején. Bár a rajt után Baldassarri tört az élre, nem sokáig örülhetett ennek. Caricasulo hamar átvette a vezetést, Öncü előzését követően pedig bekerült a darálóba. Aegerter sem tudott előretörni, és ott volt még Van Straalen és Huertas is az élmezőnyben.

A versenyt vezető Caricasulo kezdett egyre nagyobb előnyre szert tenni, miközben mögötte csatáztak. Már több, mint egy másodperccel vezetett, amikor 13 körrel a vége előtt megadta magát a motorja. Ezzel Baldassarri örökölte meg a vezető helyet.

Miközben az élen beálltak a pozíciók, hátrébb több bukás is volt. Van Straalen nem szakadt le Baldassarri mögött, de előzni nem tudott. Rajtuk kívül pedig a bajnokságot vezető Aegerter is még látótávolságon belül volt. 7 körrel a vége előtt aztán megszakították a versenyt, ugyanis Smith agresszív előzését követően Sofuoglo elesett, és veszélyes helyen maradt a pálya mellett.

Mivel a táv több, mint kétharmadát teljesítették, így a versenyt már nem indították újra. Ez azt jelenti, hogy Baldassarri nyert Van Straalen és Aegerter előtt, Sebestyén Péter pedig a 13. helyen végzett. Az összetettben Aegerter előnye mindössze 5 pontra csökkent Baldassarri előtt.