2024. március 29. 13:17
KezdőlapSupersportBarcelona: Okaya az utolsó kanyarban nyert, Számadó 23. lett

Barcelona: Okaya az utolsó kanyarban nyert, Számadó 23. lett

Szinte megismételte a két évvel ezelőtti manőverét Yuta Okaya, aki ezzel második győzelmét szerezte a Supersport 300-as kategóriában.

Többen is hosszúkörös büntetés tudatában várhatták a futamot. Közülük Steeman járt a legrosszabbul, neki a felelőtlen motorozásért kétszer is a hosszú ívet kellett megtennie, így hiába vezetett az első kör végén, alaposan visszaesett. Ezt kihasználva a bajnokságot vezető Diaz próbált meg elszakadni, de ez lehetetlen küldetésnek bizonyult.

Az élmezőny szinte végig együtt haladt, a folyamatosan cserélődő vezető helyen még a 20. helyről rajtoló De Cancellis is volt egy ponton. 4 körrel a vége előtt Perez Gonzales bukott, ezzel ő kiszállt a győzelemért folytatott csatából. Az utolsó körben viszont heten egymás mellett próbáltak befordulni a célegyenes végén, így lehetetlen volt megmondani, ki nyerhet. Eközben viszont Mogeda esett el az első kanyarban.

Végül Okaya az utolsó kanyarban előzte meg a bajnokságot vezető Diazt, ezzel idén először, pályafutása során pedig másodszor győzött. A spanyol viszont a második helyével is növelte előnyét az összetettben. Sorozatban hetedik dobogós helyezést követően 60 ponttal vezet a tabellán. A dobogó legalsó fokára pedig egy másik spanyol, Garcia Gonzalez állhatott fel.

Számadó Máté a 23. helyen fejezte be a futamot.