2024. április 26. 21:33
KezdőlapSupersportBarcelona: Újabb Aegerter győzelem, Sebestyén bukott

Barcelona: Újabb Aegerter győzelem, Sebestyén bukott

A címvédő Dominique Aegerter újabb domináns győzelmet aratott a Supersport világbajnokságban, ezúttal Barcelonában.

Időmérő edzés – Aegerter űridővel nyerte a Superpole-t

Aegerter az időmérő edzésen 1:43.983-as időt tudott motorozni, az egyetlen versenyzőként, aki 1:44 alá ment az edzés során. Ezzel megszerezte kilencedik WorldSSP pole pozícióját, a 2022-es szezonban pedig az ötödiket. Can Öncü több, mint egy másodperccel maradt el a svákci mögött a második helyen. Federico Caricasulo lett a harmadik.

Lorenzo Baldassarri számára nem sikerült ennyire jól az edzés, hiszen a 12-es kanyarban bukott Superpole elején, az olasz azonban az utolsó hat percben újra pályára tudott gurulni. Annak ellenére, hogy Baldassarri csak két gyors kört tudott teljesíteni, a negyedik leggyorsabb időt érte el. Mellette a második sorban az újonc Adrian Huertas áll majd, a spanyol versenyző a Magny-Cours-i első sorban való indulását a barcelonai ötödik helyezéssel folytatta. Raffaele De Rosa szerezte meg a hatodik helyet.

Az olasz Nicolo Bulega a harmadik sorból vághatott neki a délutáni futamnak, miután a hetedik helyet szerezte meg, megelőzve a nyolcadik helyen végző Glenn van Straalent. A top10-et Yari Montella és Niki Tuuli zárta.

A verseny

A verseny 2. körében elkerült a piros zászló Sebestyén Péter bukása miatt, aki az 1-es kanyarban a nyitó körben bukott. Peti bukása nagy volt, de szerencsére saját lábán tudta elhagyni a pályát. A versenybíróknak időre volt szükségük a motor és a folyadékok eltávolításához (a motor ki is gyulladt) így megszakították a futamot. Az újraindított versenyt a piros zászlót követően 12 körre rövidítették le.

Az ezt követő rajtnál Federico Caricasulo ismét jól rajtolt, és a futam elején az élre állt, majd érkezett Aegerter, Baldassarri és Öncü. A svácji listavezető az élre állt, miközben legfőbb riválisa a negyedik helyen haladt. A 7. körben Baldassarri az 1-es kanyarban megelőzte Caricasulot és feljött a harmadik helyre, majd két körrel később a 10-es kanyarban Öncüt is maga mögött tudta hagyni. Bár nem sokkal mindkettőjük visszaelőzte, de Baldassarri a 12. körben az 1-es kanyarban visszaszerezte a második pozíciót Caricasulo és Öncü előtt.

A csata a 2. helyért:

Aegerter diadala a 11. győzelmét jelentette a 2022-es szezonban, amivel csak eggyel maradt el Andrea Locatelli szezonon belüli 12-es rekordjától. A második hely Baldassarri 13. dobogós helyezése volt, amivel felzárkózott Jorg Teucherthez, valamint Michael van der Markhoz és Locatellihez, míg Öncü visszatért a dobogóra, és megszerezte a hatodik dobogós helyezését, az elsőt az áprilisi Assenben rendezett 2. futam óta.

Erős napot zárt az MV Agusta, hiszen Bahattin Sofuoglu az 1. futamban pályafutása eddigi legjobb pozícióját érte el ötödik helyével. Mindössze 0,840 másodperccel maradt le Caricasulo mögött, és 0,425 másodperccel előzte meg csapattársát, Niki Tuuli-t a hatodik helyen.

Adrian Huertas a hetedik hellyel folytatta remek újonc évadát, megelőzve Jules Cluzelt. Glenn van Straalen és Simon Jespersen zárta a top10-et.

A futam szerencsétlen véget ért Stefano Manzi számára, aki 4. körben műszaki probléma miatt feladta a versenyt. Nicoló Bulega számára is idejekorán lett vége a versenynek, az olasz a 8-as kanyarban bukott.