2024. március 29. 14:34
KezdőlapWheelieViñales megfejelte spielbergi futamát egy Ironman versennyel

Viñales megfejelte spielbergi futamát egy Ironman versennyel

Az Aprilia versenyzője, Maverick Viñales úgy tűnik egy versenyhétvégével nem elégedett meg Ausztriában – egy héttel a spielbergi MotoGP-futam után egy Ironman 70.3 triatlonversenyen indult Zell am See-ben.

1,9 km úszás, 90 km kerékpározás és 21,1 km futás szerepel egy Ironman 70.3 programjában. Az összeadott távok egyébként 70,3 mérföldet tesznek ki, innen kapta nevét a World Triathlon Corporation versenysorozata.

Egy MotoGP-versenyző is elvegyült a triatlonisták között Zell am See-ben: Maverick Viñales a spielbergi GP-n elért 13. helye után Ausztriában maradt a családjával, és részt vett az Ironman 70.3 versenyen.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Maverick Viñales (@maverick12official) által megosztott bejegyzés

A győzelmet a német Frederic Funk szerezte meg a férfiak profi kategóriájában 3:50:24 órás idővel. Viñales az eső ellenére 5:04:56 óra után ért célba, ahol felesége, Raquel és egyéves kislánya, Nina várta. A 27 éves spanyol ezzel a 25-29 éves korosztályában a 49. helyen végzett, összességében pedig 1477 korosztályos versenyző között a 320. helyen végzett.