2024. április 19. 13:00
KezdőlapMoto2Mandalika - Dixon először a pole-ban, rengeteg bukás a második kanyarban

Mandalika – Dixon először a pole-ban, rengeteg bukás a második kanyarban

A Moto3-hoz hasonlóan ezúttal is ideális körülmények voltak, de ettől még a versenyzőknek meggyűlt a bajuk a pályával. A Q1-ből Somkiat Chantra, Bo Bendsneyder, Jeremy Alcoba és Simone Corsi jutottak tovább. Nem sikerült viszont a Katarban kiválóan szereplő Ai Ogurának, aki így csak a 21. helyről rajtolhat.

Ezúttal is láthattunk bukást a kettes kanyarban, a Q2 elején Jorge Navarro volt az áldozata. Nem sokkal később Cameron Beaubier is ugyanott dobta el a motort egy akkor jónak számító mért kört követően. Még el sem takarították a motorját, amikor Albert Arenas is elesett – sárga zászló alatt, amiért Pedro Acosta a szabadedzéseken büntetést kapott. Arenas ideje viszont így is elég volt a második sor széléhez. Acosta már annak tudatában ment, hogy a versenyen egy hosszúkörös büntetést le kell töltenie, de ő is elesett – ugyanabban a kanyarban, nem először a hétvégén.

Jól ment viszont a Q1-ből bejutott Chantra, aki sokáig első sort érő helyen állt. A két brit, Jake Dixon és Sam Lowes végül megjavította az idejét, sőt Augusto Fernandez is bejött közéjük. Talán kevesen gondolhatták, hogy az Aspar csapat a középső kategóriában lesz erősebb, de ezúttal Dixon révén ez történt. A Moto3-hoz hasonlóan itt is első pole pozíciósunk van Dixon személyében, aki a két vb-aspiráns, Fernandez és Lowes előtt indulhat az első sorból. Utóbbi kettő között kisebb konfliktus is kialakult az utolsó körben a pályán, amiért Lowes feltartotta Fernandezt.

Chantra végül a 4. helyen végzett szintén egy Q1-es, Bendsneyder előtt, Arenas pedig a bukással együtt is 6. lett. A katari futamot uraló Celestino Vietti a 7. helyről várhatja a rajtot, az újonc Acosta pedig a 10. lett.