2024. április 20. 13:42
KezdőlapSupersportEstoril teszt – 2. nap: esős idő, Sebestyén Peti 3.

Estoril teszt – 2. nap: esős idő, Sebestyén Peti 3.

Szerdán folytatódott a kétnapos teszt Estorilban a Superbike mezőnyének egy része számára. A teszt során a versenyzőknek négyszer egy órás szakasz állt rendelkezésre a gyakorlásra mindkét napon. Dominique Aegerter első tesztnapon elért idejét szerdán sem tudta senki túlszárnyalni.

Időjárás szempontjából az estorili teszt nem bizonyult sikeresnek. Kedd délelőtt várta csak száraz pálya a résztvevőket, délután és szerdán egész nap vizes volt az aszfalt. Néhány csapat korán összecsomagolt és befejezte a tesztelést, így a köridők nem mérvadóak.

Szerdán az olasz Raffaele De Rosa motorozta a leggyorsabb köridőt Ducati V2-esével. Mindössze 0.150 másodperccel lassabb idővel, Jules Cluzel a második helyen végzett a legjobb Yamaha R6-ossal. Míg De Rosa kihagyta a délutánt, addig a francia egész nap a pályán volt.

Délután már nem sikerült a legjobb időt megközelíteni, mert a körülmények egyre rosszabbak lettek, és Cluzel 2 másodperccel volt rosszabb délelőtti idejénél.

Az első napon legjobb időt motorozó Aegerter 1:59.217-el az utolsó időt érte el a második napon Estorilban.

Összehasonlításképpen: Aegerter száraz pályán a keddi első edzésen 1:40.485-es időt motorozott, mindössze 0.4 másodperccel volt lassabb, mint Isaac Vinales (Yamaha) 2020-as leggyorsabb versenyköre (1:40.053). Andrea Locatelli (Yamaha) pole-rekordja 1:39.520.

Sebestyén Peti a harmadik legjobb időt érte el az edzés második napján.