2024. március 19. 04:09
KezdőlapMotoGPMugello: Bagnaia első hazai győzelme a Ducatival

Mugello: Bagnaia első hazai győzelme a Ducatival

Francesco Bagnaia idei második győzelmét aratta Olaszországban, saját maga és a Ducati hazai pályáján. A futam elején viszont nem ő volt a figyelem központjában, hiszen három másik olasz Ducatis bérelte ki az első rajtsort az időmérőn.

Az első körben Valentino Rossi csapata, a két VR46-os Ducati versenyzői vezették a futamot. Di Giannantonio a pole pozíció ellenére nem sokáig tudta tartani az élmezőny tempóját, így szép lassan hátraesett. A legjobb nem Ducatis szerepben pedig Quartararo volt, de a hosszú célegyenesben nem tudott mit kezdeni az olasz motorok lóerőfölényével. Bagnaia ezt kihasználva meg is előzte a címvédőt. Hátrébb többen is kiestek, Pol Espargaro és Joan Mir is bukott.

Bagnaia lendülete tovább tartott, ugyanis az addig vezető Bezzecchi mellett is elment. Quartararo közben Marinivel vívott a dobogós helyért. A csatát kihasználva Bagnaia ellépett, Quartararonak pedig több körbe tellett, mire mindkét VR46-os motort megelőzte. A két fiatal olasz egymást is többször oda-vissza előzgette.

Ígéretes tempója volt Bastianininek, aki egyre jobb tempót diktálva utolérte az élmezőnyt, de végül egy bukás vetett véget a felzárkózásnak. A tegnapi első háromból Bezzecchi tartotta legtovább a dobogós pozíciót, de 7 körrel a vége előtt Aleix Espargaro fosztotta meg tőle.

Az utolsó körökre nagyjából maradtak a különbségek az élen, a legnagyobb csata Zarco és Bezzecchi között volt a 4. helyért, amit végül a francia szerzett meg, de az újonc így is legjobb eredményét érte el a MotoGP-ben. Bagnaia pedig először nyert futamot hazai pályán, így a Ducati 2017 óta egyet leszámítva minden mugelloi futamot megnyert – ráadásul mindig más pilótával. Quartararo 2. helyével is növelte az előnyét az összetettben, Aleix Espargaro pedig sorozatban negyedszer dobogón az Apriliával.

Forrás: MotoGP Media