2024. április 25. 08:38
KezdőlapMotoGPAragón: Martín a leggyorsabb pénteken, Marc Márquez 8.

Aragón: Martín a leggyorsabb pénteken, Marc Márquez 8.

0,074 másodperc választotta el az első két helyezettet a MotorLand Aragón nyitónapján, Martín az első, míg Quartararo a második helyen zártak. A nyolcszoros bajnok, Marc Márquez visszatérése után sikeres pénteki napot tudhat maga mögött.

Az első szabadedzésen futott idők már az edzés elején megdőltek, hiszen a péntek reggeli tempót diktáló Aleix Espargaró az 1. helyről a 11. helyig esett vissza délután. Marc Márquez rövid ideig a leggyorsabb is volt, majd Francesco Bagnaia ért oda az első pozícióba.

Aleix Espargaró feljött a 4. helyre, majd pénteken másodjára is bukott.

A délutáni etap felénél Marc Márquez, ahogy a misanói teszten is láthattuk, a sokat emlegetett Kalex lengőkarral merészkedett ki a pályára.

Az utolsó 10 percre érve az első négy versenyzőt – Viñales, Bagnaia, Quartararo és Luca Marini  – mindössze 0,051 másodperc választotta el egymástól. A leggyorsabb körök azonban még csak ezután következtek. Álex Rins ideiglenes az élre állt, de Quartararo, majd Martín is megjavította a spanyol idejét. A Prima Pramac Ducati versenyzője végül 0.074 másodperccel végzett Quartararo előtt az élen. Harmadikként Johann Zarco fejezte be a két szabadedzést.

Bastianini utolsó körével a negyedik helyen végzett az összesített időmérőn, egy pozícióval megelőzve leendő csapattársát, Francesco Bagnaiát. Rins és Viñales végül a 6.-7. helyről várhatják a szombati folytatást. Marc Márquez a 8. helyen végzett a nyitónapon – és sugárzó mosollyal érkezett vissza a bokszba az edzés végén.

Jack Miller és Marini zárta a top 10-et, míg Aleix Espargaró két bukása után a top 10-en kívül végzett. Az Aprilia sztárja számára döntő fontosságú lesz a harmadik szabadedzés, hiszen jelenleg alanyi jogon nem nincs a kvalifikáció Q2-es névsorában.

Aragón: MotoGP szabadedzések kombinált végeredménye: