2024. április 19. 03:25
KezdőlapMotorsportAragón - Görbe Soma kiesett a szombati RBRC futamon

Aragón – Görbe Soma kiesett a szombati RBRC futamon

Utolsó előtti fordulójához érkezett a 2022-es Red Bull Rookies Cup, amelyet a MotoGP Aragóniai Nagydíjának részeként rendeztek. Ahogy az idei év többi futamán, úgy ezúttal is rajthoz állt hazánk fia, Görbe Soma – és az év többi futamához hasonlóan ezúttal is balszerencse sújtotta.

Közel egy hónap telt el a legutóbbi, ausztriai forduló óta. Soma akkor érte el az idei legjob eredményét – ám a levezető körben egy baleset részese lett, mivel integetés közben hátulról nekiment egy egykerekező versenytársa, Amaury Mizera.

Szabadedzések

A szokásos menetrendnek megfelelően ezúttal is pénteken rendeztek két szabadedzést, valamint egy időmérőt.
Az első edzésen Soma a 17. helyet szerezte meg, 1,7 másodperccel a finn Rico Salmela mögött. A második tréningen csak a 19. lett – de a körideje több tizedet javult délelőtthöz képest, és az olasz Filippo Fariolitől is kevesebbre, csak 1,4 másodperccel maradt el.

Időmérő

Péntek kora este került sor a kvalifikációra. Soma a 14. rajthelyet szerezte meg, de a mezőny roppant szoros volt: a második és a 15. helyezett egy másodpercen belül voltak! A rajtelsőséget az újdonsült JuniorGP világbajnok spanyol José Rueda szerezte meg: ő bő hat tizedet adott a második olasz Luca Lunettának.

Szombati verseny

A szombati futam felvétele itt nézhető vissza, a rajt 11:00-nál kezdődik.

Soma jól rajtolt, és az első körökben tartotta a rajtpozícióját. Időközben nagyot csatázott a maláj Danial Shahrillal és a dél-afrikai Ruché Moodleyval. Később Soma feljött a 13. helyre, mivel megelőzte a francia Gabin Planques-t.
Ám ezután Somát utolérte a balszerencse: 9 körrel a vége előtt, a 12-es kanyarban elesett. Nem sérült meg, de a futamot nem tudta folytatni.
Az élen a szokásos sokfős adok-kapok zajlott. A kilencfős élboly folyamatosan csatázott, a győzelmet végül a finn Rico Salmela szerezte meg, aki csak hajszállal győzte le a befutónál a két spanyolt: a listavezető Ruedát és Máximo Quilest. A befutó szorosságát jelzi, hogy az első nyolc helyezett fél másodpercen belül ért célba!