2024. április 19. 04:18
KezdőlapMotorsportSpielberg - Pontszerzés és baleset Görbe Soma mérlege

Spielberg – Pontszerzés és baleset Görbe Soma mérlege

Két hónapos nyári szünetet követően folytatódott a Red Bull Rookies Cup 2022-es szezonja. Görbe Soma számára nem volt egyszerű a felkészülés, ugyanis júliusban a portimaoi JuniorGP hétvégén eltörte a csuklóját. A HUMDA támogatásával versenyző fiú ennek ellenére mindent megtett, hogy a lehető legjobb formába hozza magát az ausztriai hétvégére.

Görbe Soma mellett pedig ott volt hazánk egyetlen gyorsaságimotoros világbajnoka, Talmácsi Gábor is. Ő mentorként segítette a felkészülését – erről Talma instagram-oldalán találhattok információkat, elsősorban a sztorikban.

Ám Soma pechszériája – amely az egész idei évben végigkísérte – sajnos Stájerországban sem ért véget.

Időmérő edzés

Soma az időmérő edzésen a 14. rajthelyet szerezte meg, másfél másodperccel a pole pozíciós spanyol Angel Piqueras mögött.

Görbe Soma (42) a későbbi futamgyőztes Angel Piqueras (18) mögött. Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Szombati futam

Itt lehet megtekinteni a szombati futam közvetítését:

A futamon Soma idei legjobb eredményét érte el: a 13. helyen intette le a kockás zászló, de csak négy másodperccel maradt el a futamgyőztestől! Soma ezzel három pontot szerzett, így idén már négy egységgel rendelkezik.

A futamot a rajtelső Angel Piqueras nyerte meg, aki a géposztályra jellemző szoros csatában tudott csak diadalmaskodni. A második helyen a thai Tatchakorn Buasri futott be – ám őt utólag egy pozícióval hátrébb sorolták utolsó körös pályaelhagyás miatt, az ezüstérem így a listavezető spanyol José Ruedáé lett.

Alex VENTURINI ITA

A szombati futam azonban nem ért véget a leintéssel: a levezető körben a Remus-kanyar után, amikor Soma önfeledten integetett a közönségnek, hátulról nekiütközött az éppen egykerekező francia versenyzőtársa, Amaury Mizera. Soma megúszta az esetet, de a vasárnapi futamra elővigyázatosságból nem engedték rajthoz állni. Mizera sajnos rosszabbul járt: őt kórházba kellett szállítani.

A P1Race szerkesztősége mielőbbi jobbulást kíván Görbe Somának és Amaury Mizerának!

Vasárnapi futam

A vasárnap rendezett versenyen Soma tehát nem tudott rajthoz állni. A futam itt tekinthető meg:

A vasárnapi viadalon a spanyol Máximo Quiles szelte át elsőként a célvonalat, ám utólag egy hellyel hátrasorolták, mivel az utolsó körben utolsó kanyart kiszélesítette (ráadásul nem is kicsit, hanem elég látványosan). Így ezért megbűntették, és visszaminősítették a második helyre. A győzelem így a szombaton ugyanígy járó Tatchakorn Buasrié lett, a dobogó legalsó fokára az előző napi győztes, Ángel Piqueras állhatott fel – aki az utolsó előtti kanyarban előzte meg a listavezető José Ruedát.