KezdőlapSuperbikeSan Juan - Razgatlıoğlu kezdett legjobban Argentínában

San Juan – Razgatlıoğlu kezdett legjobban Argentínában

Toprak Razgatlıoğlu bizonyult a leggyorsabbnak pénteken Argentínában, annak ellenére, hogy a délutáni gyakorláson nem tudott javítani az első szabadedzésen elért idején.

FP1

Toprak Razgatlıoğlu uralta az első szabadedzést Argentínában, és két gyors kör után 0,718 másodperccel gyorsabb volt a második helyezettnél. A török 1:38,009-es idejével már négy kör után nagyon gyors köröket teljesített, bár messze elmaradt a körrekordtól.

Összehasonlításképpen: A leggyorsabb versenykört Scott Redding (Ducati) érte el 2021-ben 1:37.345 perc alatt a sprintversenyben. Az eddigi leggyorsabb kört nem a Superpole-ban, hanem az FP3-ban futotta tavaly Razgatlıoğlu 1:37.239 perc alatt.

A 45 perces edzés kétharmada után a török 1:37.879 percre javított, amivel több mint fél másodperccel előzte meg a második helyen álló Jonathan Rea-t. A világbajnokságot vezető Álvaro Bautista közeledett ugyan riválisaihoz, de a spanyolnak nem sikerült az első háromban végeznie.

Razgatlıoğlu tovább faragta köridejét, amivel 0,322 másodperces előnnyel zárta az edzést Rea előtt. Harmadik helyen végzett Andrea Locatelli, míg Bautista a negyedik, az ötödik pedig Axel Bassani lett.

Mint mindig a három szabadedzésen, az idők csak korlátozott jelentőséggel bírnak, mivel a versenyzők a kemény hátsó gumitól az SC0-n át a lágy SCX-ig és a kvalifikációs SCQ-ig mindent használhatnak, és a csapatok különböző stratégiákat követnek.

A Yamaha csapatok, a Motoxracing (Tamburini) és a Gil Motor Sport (Ponsson) nem indulnak a szezon végén a három tengerentúli versenyen – Argentínában, Indonéziában és Ausztráliában.

A hazai versenyét teljesítő Leonardo Mercado bejelentette, hogy nem marad jövőre a MIE Racing kötelékében és ülést keres 2023-ra.

FP2

A második szabadedzés 30 perces késéssel kezdődött, mert a Supersport kategória után a pályát meg kellett tisztítani. Alex Lowes érte el az első említésre méltó időt – az angol jobb kört teljesített, mint a délelőtti edzésen, de így is jó egy másodperccel maradt el a leggyorsabb időtől.

Razgatlıoğlu hamar az élre állt és 1:38 perc alatti időt motorozott. A világbajnok ekkor 0,5 másodperccel volt gyorsabb a második helyen álló Rea-nél.

15 perccel a vége előtt a mezőny fele már jobb időkkel körözött a pályán, mint délelőtt, köztük Bautista is, aki 1:37.986 perces körével feljött a második helyre, 0,2 másodperccel lemaradva Razgatlıoğlu mögött. Őt Rea, Lowes, Locatelli és Axel Bassani követte.

A versenyzők sok kört tettek meg, hogy optimalizálják a versenybeállításaikat, nem volt sok mozgás a sorrendben. Az edzés vége felé néhányan ismét pályára gurultak, hogy faragjanak idejükön. Rea öt perccel a vége előtt nyitotta az utolsó nagy rohamot és teljesítette leggyorsabb körét, amivel a második edzés élére ugrott.

A kombinált eredménylistán Razgatlıoğlu zárt az első helyen, aki az FP2-ben nem tudott javítani, de így is 0,2 másodperccel Rea (2.) és majdnem 0,5 másodperccel Bautista (3.) előtt végzett.