2024. április 25. 03:20
KezdőlapMoto2Elmosta az eső Acosta MotoGP tesztjét

Elmosta az eső Acosta MotoGP tesztjét

Mint arról néhány nappal ezelőtt beszámoltunk, a fiatal spanyol versenyző egy MotoGP tesztlehetőséget kapott a KTM-től. A csapat Jerezben egy privát teszt keretében biztosított volna néhány ismerkedő kört, ahol Dani Pedrosa is készen állt. Acosta mellett egy privát teszt keretében Jerezben volt még újdonsült csapattársa, Albert Arenas, illetve az Ajo Moto3-as csapata is Deniz Öncüvel és Jose Antonio Ruedával.

Forrás: MotoGP Media

Az eső aztán keresztbe húzta a számításokat, így végül elmaradtak az installációs körök. Pót-időpontot egyelőre nem közöltek, de vélhetően idén már nem kerül sor Acosta MotoGP-s tesztjére. A KTM nem titkolt célja, hogy belátható időn belül a királykategóriába is felemelje a fiatal tehetségét, aki 2021-ben újoncként nyerte meg a Moto3-at, a Moto2-ben pedig több futamgyőzelemmel zárt.