2024. április 26. 02:58
KezdőlapMotoGPA Forma-1-hez igazodik a MotoGP, változik a következő futamhétvége programja

A Forma-1-hez igazodik a MotoGP, változik a következő futamhétvége programja

Idén a jerezi program nem teljesen felel majd meg a megszokott menetrendnek, ugyanis a vasárnapi futamok egy órával később kezdődnek, hogy ne ütközzenek az azerbajdzsáni Forma-1-es nagydíjjal.

A 4423 km hosszú spanyol pálya 2018 óta a MotoGP-legenda, Ángel Nieto nevét viseli, illetve öt bal és nyolc jobb kanyarral rendelkezik. A leghosszabb egyenes mindössze 607 méter hosszú.

A legsikeresebb versenyző Jerezben, ahol 1987-ben rendeztek először motorversenyt, Valentino Rossi kilenc győzelemmel (ebből hét a királykategóriában). Jorge Lorenzo ötször nyert ezen a pályámarcn, őt követi Dani Pedrosa, Álex Crivillé és Mick Doohan négy győzelemmel.

Rossi versenyzője, Marco Bezzecchi összetett elsőként érkezik az európai helyszínre. Tavaly azonban a Ducati gyári versenyzője, Pecco Bagnaia nyert Jerezben. Vajon a világbajnok egy újabb andalúziai diadallal feledteti a texasi bukását? Jövő hétvégén kiderül.