2024. április 19. 16:44
KezdőlapMotoEMisano - Dominique Aegerter a MotoE világbajnok!

Misano – Dominique Aegerter a MotoE világbajnok!

Dominique Aegerter nyerte a 2022-es FIM Enel MotoE világbajnoki címet, miután a második helyen végzett, Eric Granado pedig bukott az 1. futamon a Misanóban. Mattia Casadei győzni tudott, de Aegerter viheti haza a világbajnoki trófeát. Eredménye révén 37,5 pontra nőtt az előnye, ami behozhatatlan, hiszen már csak egy futam van hátra az elektromos sorozat küzdelmeiből.

Időmérő edzés

A kvalifikáció utolsó 10 perces szakaszában Matteo Ferrari diktálta a tempót kezdetben, először a bajnoki cím aspiránsa, Eric Granado tudta felülmúlni idejét. A brazil azonban nem sokáig tartotta meg az első helyet, hiszen Mattia Casadei is jobb időt motorozott, majd Aegerter állt az élre.

Casadei ezután úgy tűnt, hogy visszaszerzi az elsőséget, a harmadik szektorig a leggyorsabb volt, csakhogy a Carro kanyarban (14-es kanyar) elveszítette a motor elejét és elesett. Az incidens miatt sárga zászlót adtak ki, ami azt jelentette, hogy Granado következő köre nem számított, bár egyébként sem tűnt úgy, hogy meg tudja javítani a köridőt.

A rajtrács első sora Aegerter, Casadei, Torres sorrendben alakult, míg Granado a második sorba kvalifikálta magát, a negyedik helyről vághatott neki az első futamnak. Ferrari az ötödik, Miquel Pons pedig a hatodik helyen fejezték be a kvalifikációt.

Első futam

A futam elején, annak ellenére, hogy a második rajtsorból kezdte meg a versenyt, Granado hamar az élre állt.  A harmadik helyre lépett előre a nyitó kanyarokban, majd a 2. körben elment nagy riválisa, Aegerter mellett és odaért a második pozícióba. Egy körrel később a brazil az élre állt Casadei előzésével. Aegerter azonban nem hagyta meglépni ellenfelét. A svájci versenyző a 4-es kanyarban belülről elment Casadei mellett, majd a brazilt is maga mögött hagyta.

A bajnoki cím eldőlt

Granado még így is életben tarthatta volna világbajnoki reményeit, bár nem lett volna könnyű dolga 22,5 pont hátrányban. Granado azonban néhány kanyarral később Carroban elesett, és a reményei egy pillanat alatt szertefoszlottak – címvédő riválisa így könnyű helyzetbe került.

A pillanat, amikor Granado bajnoki álmai szertefoszlottak:

A brazil vissza tudott térni a pályára, de maximum a pontszerző helyekért küzdhetett. Eközben Aegerter tartotta vezető pozícióját, de végül Casadei megelőzte őt. Az olasz megnyerte a versenyt, de a svájcinak volt a legnagyobb oka az örömre, hiszen második helyével behúzta a világbajnoki címet.

Így ünnepelt Aegerter:

Matteo Ferrari és Jordi Torres a verseny nagy részében az élcsoport tagja volt, és a harmadik, illetve negyedik helyen értek célba. Alex Escrig az ötödik helyen látta meg a kockás zászlót, megelőzve Niccolo Canepát, Hikari Okubót, Kevin Manfredit, Xavi Cardelust és Hector Garzót a top tízben. Granado végül a 17. helyen ért a célba.

Aegerter immár MotoE világbajnok. A tavalyi szezonban is közel járt hozzá, de akkor nem sikerült megszereznie a címet. Most már csak egy nap van hátra a 2022-es szezonból, és ez egy különleges nap lesz, hiszen búcsúzunk az Energica Ego Corsától, amely a világkupa első négy évében kiszolgálta a sorozatot, jövőre Ducati gépekkel versenyeznek a pilóták.