2024. március 28. 12:03
KezdőlapMotorsportSachsenring - a második NTC futamon is kettős magyar diadal!

Sachsenring – a második NTC futamon is kettős magyar diadal!

A Sachsenring nagyon kedves lesz nekünk magyaroknak. A szombati Northern Talent Cup futam után a vasárnapin is két magyar végzett az első helyen.

Verseny

A futam felvétele itt nézhető vissza.

Farkas Kevin ezúttal is zseniálisan rajtolt, ugyanis a hatodik helyről előrelépve az elsőként fordult az első kanyarban. Az elsőséget közel két körön át tartotta is, amikro leelőzte a holland Loris Veneman. Ezután kialakult egy újabb, sokfős élboly, aminek először Rossi Moor állt az élén, de volt, amikor Vincze Martin szelte át elsőként a célvonalat. Tegnaphoz hasonlóan ismét többször volt, hogy három magyar volt az élen – csak Kevin és Rossi mellé ezúttal Martin csatlakozott, nem Varga Tibike.
A három magyar srác közé két német és egy holland fiú, Dustin Schneider, Valentino Herrlich és Jurrien Van Crugten ékelődött be olykor, de az élen Farkas és Moor tartották magukat.

Az élboly, három magyarral: Moor (92), Farkas (28) és Vincze (12). Mellettük még Schneider (20) és Herrlich (10). Fotó: Dorna Sports

Később szép lassan felzárkózott rájuk a svájci Lenoxx Phommara, Vincze Martin pedig bekerült a húsdarálóba, és hátrébb csúszott.
Az utolsó kör kezdetére Farkas és Moor kicsi el tudtak lépni, de a többiek hamar utolérték őket. Phommara még be tudott szúrni Farkasnak az utolsó előtti kanyarban – aki az utolsóban válaszolt erre. A célvonalat Rossi Moor szelte át elsőként, ám utólag egy hellyel hátrasorolták, mivel az utolsó körben kiszélesítette a pályát – pontosan ugyanott, ahol tegnap Varga Tibike, csak most ő nem a bronzot, hanem az aranyat veszítette el. A győzelem így Farkas Keviné lett, Rossi Moornak az ezüst, Lenoxx Phommarának pedig a bronz jutott.

Ismét két magyar a dobogó első két fokán! Fotó: Dorna Sports

Vincze Martin zseniálisan versenyzett ma, a dobogóra azonban nem fért fel: ötödikként zárta a második szászországi viadalt. Varga Tibike ma nem tudott úgy szárnyalni, mint tegnap – a 11. helyéért öt pont a jutalma. Lőrinc Laci ma sem gyarapította a pontjai számát, egy perc hátrányban, 21-ként futott be.

Varga Tibor (44) ma nem tudott a dobogóért harcolni. Itt Noa Cuypers (18 és Kilian Holzer (57) előtt halad. Fotó: Dorna Sports