2024. március 29. 09:12
KezdőlapMotorsportMAMS Gyorsasági OB: Kovács Bálinté és Molnár Gergőé a harmadik forduló

MAMS Gyorsasági OB: Kovács Bálinté és Molnár Gergőé a harmadik forduló

Múlt hét csütörtökön, perzselő hőségben rendezték a Dunaszerdahely melletti Slovakiaringen a TAKARÉKBANK Magyarország Nyílt Nemzeti Gyorsasági Bajnokság és Kupa (röviden: MAMS OB) harmadik állomását. Az első és második fordulóhoz hasonlóan ezúttal is csak a Bajnokság versenyeire koncentrálunk.

Open 1000

Az ezreseknél változás történt az élmezőnyben, ugyanis a címvédő Gyutai Adrián új csapattársat kapott: a HUMDA támogatása révén ugyanis hazánk Endurance VB-menője, Kovács Bálint is az MW Performance által felkészített Ducatival szállt harcba a Gyorsasági OB pontjaiért.

Kovács Bálint Yamaha és BMW után Ducatival is megmérette magát idén. Fotó: Izsó Krisztián

Ők ketten kiemelkedtek a mezőnyből, ami az időmérőn is meglátszott: Bálint szerezte meg a rajtelsőséget, hat tizeddel mögötte Adrián pedig a második kockát – de a harmadik helyezett Győrfi Alen lemaradása már két és fél másodperc volt.

Győrfi Alen egy Suzukival szerzett bronzérmet. Fotó: Nagy Gábor

A versenyen aztán még jobban különváltak: Bálint rajt-cél győzelmet aratott, Adrián jó három másodperccel maradt elő tőle a hét kör alatt. A harmadikként befutó Győrfi Alen már 29 szekundum hátránnyal érkezett meg, mögötte szorosan érkezett a szlovén Ales Senekovic, valamint a Kupa tavalyi győztese, Majsa Gergely is – mindketten Yamahával.

Kovács Bálint (27) és Gyutai Adrián (90) kettős győzelmet szereztek az MW Performance Ducatijaival. Fotó: Izsó Krisztián

A dobogósok díjait hazánk Supersport VB-versenyzője, Sebestyén Péter; valamit a MAMS Gyorsasági Szakági Tanácsának tagja, Kelemen Krisztián adta át (utóbbi egyébként Kovács Bálint menedzsere is egyben).

DNS PRISKIN István HUN APRILIA

Open 1000 dobogó: 2. Gyutai Adrián – 1. Kovács Bálint – 3. Győrfi Alen. Előttük a 4., 5. és 6. helyen befutók: a szlovén Ales Senekovics (a rikítózöld csíkos ruhában), Majsa Gergely és a magyar színekben versenyző angol Ashley Jones. Fotó: Izsó Krisztián

A bajnokság állása (nem hivatalos):

A tabellát továbbra is magabiztosan vezeti a címvédő Gyutai Adrián. Bálint a győzelmével jelentősen megközelítette Majsa Gergelyt az ezüstért vívott csatában: hátránya mindössze négy egység a Kupa egyeduralkodójának számító yamaháshoz képest. Íme az első öt helyezett:

1 GYUTAI Adrián HUN DUCATI 70
2 MAJSA Gergely HUN YAMAHA 49
3 KOVÁCS Bálint HUN BMW / DUCATI 45
4 SZARKA Gábor HUN BMW 31
5 ÉRSEK Dániel HUN HONDA 29

Open 600

A hatszázasoknál folytatódott a címvédő Molnár Gergő egyeduralma: bár az időmérőn megszorongatta Kecskés Bence, végül övé lett a rajtelsőség, illetve (ahogyan a címben is utaltunk rá) a futamgyőzelem is.

Molnár Gergő ezúttal sem talált legyőzőre. Fotó: Izsó Krisztián

Bence sokáig tartotta magát a második helyen, csak a negyedik helyen ért célba. Ugyanis őt bedarálta a nemzedékek párharca: először a Northern Talent Cup tizenéves versenyzője, Varga „Szikla” Tibike, valamint a rutinos motoros, egyben többszörös MAMS Gyorsasági magyar bajnok Chrobák János is leelőzték.

Nemzedékváltás: a tizenéves Varga „Szikla” Tibike (elől) legyőzte a rutinos Chrobák Jánost (hátul) az ezüstért vívott csatában. Fotó: Izsó Krisztián

Ők 2,3, illetve 3,8 másodperc lemaradással futottak be Molnár Gergő mögött, Bence hátránya már kilenc szekundum fölött volt. A korábbi dobogós Füleki Ádám ezúttal az ötödik pozícióban zárt.

DNS MARSICZKI Péter HUN SUZUKI

Open 600 dobogó: 2. Varga Tibor – 1. Molnár Gergő – 3. Chrobák János. A 4., 5. és 6. helyezett Kecskés Bence, Füleki Ádám és Nagy Attila szintén kaptak érmet a nyakukba Sebestyén Petitől és Kelemen Krisztiántól. Fotó: Izsó Krisztián

A tabellát maximális pontszámmal vezeti Molnár Gergő, őt követi 22 pont lemaradással Kecskés Bence, illetve 32 egység hátrányban Füleki Ádám.

1 MOLNÁR Gergő HUN YAMAHA 75
2 KECSKÉS Bence HUN YAMAHA 53
3 FÜLEKI Ádám HUN HONDA 43
4 VARGA Tibor HUN YAMAHA 31
5 CHROBÁK János HUN TRIUMPH 29

A részletes eredmények, valamint a Kupa végeredményei ezen a linken érhetőek el. Most pedig olvassátok el a versenyt szervezők írását:

A MAMS Gyorsasági OB következő fordulóját augusztus közepén rendezik majd a Hungaroringen.