2024. április 25. 10:37
KezdőlapSuperbikeBSB Silverstone teszt 1.nap: Skinner vezet, MacKenzie bukott

BSB Silverstone teszt 1.nap: Skinner vezet, MacKenzie bukott

Rory Skinner uralta a Bennetts Brit Superbike Bajnokság R&G hivatalos tesztjének nyitónapját Silverstone-ban, a címvédő Tarran Mackenzie nagyot bukott.

Az első 22 versenyzőt mindössze 0,949 másodperc választotta el a nap végére, tehát láthatjuk mennyire szoros a mezőny a brit bajnokságban. Skinner az utolsó edzésen még tovább tudta fokozni a tempót, és végül az első helyen fejezte be a teszt kezdő napját. Bradley Ray egyre inkább felzárkózott skót riválisához. Továbbra is fejlődést mutat, amióta a Rich Energy OMG Racing Yamaha csapat a télen gyártót – a BMW-ről a Yamahára – váltott.

Skinner így nyilatkozott: „Egy szuper napunk volt, és egyből megtaláltuk a tempót. A körülmények ma kicsit változatosak voltak, délután esett az eső, és a szél is erős volt egész nap, így ez egy némileg megnehezítette a napot de sikerült néhány hosszabb etapot futnunk.

„A vége felé összeállt néhány gyors kör, és nagyon elégedett vagyok azzal, ahogy a napom alakult, a csapat pedig igazán nagyszerű teljesítményt nyújtott. Az FS-3 Racing egy nagyszerű motort adott nekem a tesztre, és már alig várom a holnapi edzést.”

Ray 0,069 másodpercen belül volt Skinnerhez képest, amikor a nap végső etapja az utolsó öt perchez közeledett. Tarran Mackenzie nagy sebességű bukása miatt viszont sajnos előkerült a piros zászló. A McAMS Yamaha versenyzője feltételezhetően bal bokatörést szenvedett, és további vizsgálatokra kórházba szállították. Ez egy nagyon szerencsétlen eset, hiszen korábban már beszámoltunk arról, hogy a regnáló bajnok a holtszezon alatti bukása következtében eltörte jobb lábának sípcsontját, és válla is kificamodott. Korábbi sérülése után Snettertonban bizakodásra adott okot teljesítménye. A pontos diagnózist még nem tették közzé, de az eset következtében nagy valószínűséggel WSBK asseni szabadkártyás debütálása is veszélybe kerülhet.

Íme videón a brit bajnok balesete:

Dan Linfoot pozitívan kezdte a kétnapos tesztet az iForce BMW csapatával, és a harmadik legjobb időt érte el, mindössze 0,001 másodperccel megelőzve Tommy Bridewell-t az Oxford Products Racing Ducatival, míg az első ötöt Kyle Ryde zárta.

Josh Owens szintén jó nyitónapot teljesített, és a hatodik helyen végzett a Rapid CDH Racing Kawasaki csapatának színeiben, megelőzve Danny Buchant és Leon Haslamot, akik még befértek a legjobb nyolc versenyző közé.

Ryan Vickers az utolsó edzésen bukott, de így is a kilencedik helyen zárta a napot az FHO Racing BMW nyergében, míg Josh Brookes az MCE Ducati versenygépén a tizedik helyen fejezte be a gyakorlás első napját. Csapattársa, Tom Sykes szintén bukott az utolsó edzésen, így a 18. helyen zárt.

A snettertoni teszt elsője, a címcédő McAMS Yamaha versenyzője, Jason O’Halloran csupán a 12. helyen végzett.