2024. április 19. 05:48
KezdőlapSuperbikeMisano: Megvan Razgatlıoğlu első győzelme 2022-ben

Misano: Megvan Razgatlıoğlu első győzelme 2022-ben

Toprak Razgatlıoğlu a misanói Superpole-futamhoz érve még nem tudott egyszer sem nyerni 2022-ben. Ez végül most összejött neki.

Toprak Razgatlıoğlu 2022-es szezonja eddig csak dobogókból állt, valamint két kiesésből. A török eredménysorával persze a többség vélhetően kiegyezne, de a vb-címvédőtől ez elég kevés volt a szezon első tíz futamán. Misano sem indult neki jól, miután az első versenyen műszaki hiba miatt nem is tudott célbaérni, de volt még két futama a javításra.

A Superpole-verseny rajtjának az első versenyt is nyerő Álvaro Bautista vágott neki az élről, de Razgatlıoğlu és Jonathan Rea tulajdonképpen rögtön az elején ott tudták hagyni. Ezt követően a nagy hármas előbb Razgatlıoğlu-Rea, majd Rea-Bautista leosztásban meccseltek egymással a győzelemért. Utóbbinál a Pata Yamaha motorosa köszönte szépen a csatát, és elkezdett meglépni riválisaitól.

Az első futamon a török kiesését kihasználva dobogóra álló Michael Ruben Rinaldi eleinte megint ott volt a sztártrió mögött. Végül ez a verseny nagyon hamar sokkal rosszabbul alakult számára. Rinaldi négy körrel a vége előtt már csak a 10. helyen haladt, pontszerző helyeken kívül.

Hiányában, ahogy azt idén már többször láthattuk, a két HRC-s tűnt fel a negyedik-ötödik helyen, ezúttal Vierge-Lecuona sorrendben. A Superpole-verseny szedte rendesen az áldozatait, előbb a sereghajtó Oliver König, majd Loris Baz és Philipp Öttl is kiesett.

Köszönhetően a mögötte zajló kezdeti csatározásoknak, Razgatlıoğlu végül meg tudta szerezni első 2022-es győzelmét. Hármasuk végül eléggé szétszakadt, mögötte Bautista ugyanis le tudta rázni Rea-t, de a futamgyőzelemre nem volt reális esélye. Tisztes távolban jött mögöttük Vierge és Lecuona, a másik Pata Yamaha-motoros, Andrea Locatelli hatodikként ért célba.

Bautista mögött a második legjobb ducatis ezúttal nem a csapattárs, hanem a független Axel Bassani volt a hetedik helyen. Pontot még Alex Lowes és Garrett Gerloff tudott szerezni.