2024. március 28. 15:20
KezdőlapSupersportMandalika: Bulega vezetésével három Ducati az élen a pénteki edzések végén

Mandalika: Bulega vezetésével három Ducati az élen a pénteki edzések végén

A Ducatikról szólt a második szabadedzés a Supersport kategóriában. Bár délelőtthöz képest kevésbé kavarodott meg a sorrend, több versenyző is hibázott. Köztük az újonc Huertas, akinek bukása miatt 20 perccel a vége előtt piros zászlóval félbe is kellett szakítani a körözést. De nem ő volt az egyetlen. A rutinos Rafaele De Rosa az újraindítás után 12 perccel a vége előtt megfutotta a legjobb kört, 5 perccel később pedig már a sóderágyban találta magát. Ennek ellenére az utolsó percekig maradt az élen.

A másik olasz Nicolo Bulega volt az, aki először az élre tört, rajta kívül pedig más nem is előzte meg De Rosát. Az első szabadedzést megnyerő Manzi ezúttal a 6. helyig kapaszkodott fel, a remekül kezdő Petersen viszont a legjobb 10-en kívül zárt, ahogy Sebestyén Péter is 14. lett. Az első 6 helyen végül 5 olasz versenyző zárt, de meglepetésre nincs köztük a bajnoki címre esélyes Lorenzo Baldassarri. Bár ezúttal ő is, és Aegerter is befértek a legjobb 10-be, de csak a 8.-9. helyen végeztek.