2024. április 25. 13:10
KezdőlapSupersportMandalika: Manzi kezdett az élen, Sebestyén 6. az első szabadedzésen

Mandalika: Manzi kezdett az élen, Sebestyén 6. az első szabadedzésen

A tavalyi hétvégéhez képest új aszfalton kezdték a körözést a Supersport versenyzői. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a köridők rohamosan javultak, ám Jules Cluzel technikai gondok miatt nem tudott egyből csatlakozni a többiekhez a pályán. A francia mindössze az utolsó bő negyed órában tudott aktívan részt venni az edzésen.

Bár az edzés nagy részében az élmezőnyben volt a bajnokesélyesek, a végén nem róluk szólt az első gyakorlás. A legjobb kört az utolsó másodpercekben Stefano Manzi érte el. Az olasz versenyzőhöz legközelebb a Hobelsbergert helyettesítő Simon Petersen tudott kerülni. A Triumph és a Yamaha mögött egy másik olasz, Caricasulo volt a harmadik a Ducatival. Rajta kívül két Kawasaki, Montella és Öncü tudott még egy másodpercen belül maradni. Ami viszont magyar szempontból a legfontosabb, hogy Sebestyén Péter a kiváló 6. helyen zárta az első szabadedzést. Az Evan Bros bajnoki címre is esélyes pilótája, Lorenzo Baldassarri csak a 13., míg a bajnoki címvédő Dominique Aegerter csak a 15. volt az első szabadedzésen több, mint 2 másodperces hátránnyal.