2024. április 23. 14:16
KezdőlapWheelieJack Miller a második helyről indul az ASBK szezonzárón

Jack Miller a második helyről indul az ASBK szezonzárón

Ahogyan korábban megírtuk Jack Miller ismét elindul az Ausztrál Superbike Bajnokság szezonzáróján, amelyet az Adelaide melletti The Bend versenypályán rendeznek.

Ráadásul nem egyedüli VB-menőként, hiszen vele tart két honfitársa: az Endurance-világbajnok Josh Hook, a Moto3-as VB-versenyző Joel Kelso, valamint „idegenlégiósként” a Moto2-ről a Supersport VB-re váltó német Marcel Schrötter.

Ez Miller utolsó versenye a Ducatival, hiszen már hivatalosan is KTM-versenyző. A sárga színekben pompázó Panigaléján már alig látható a Ducati-embléma. A négy versenyző négy különböző márkával vágott neki a hétvégének: Miller ugye Ducatival, Schrötter Yamahával, Kelso BMW-vel, Hook pedig Hondával.

A pénteki napon Miller elesett, bár ezzel együtt is a napi összetett lista nyolcadik helyén zárt.

Millernek nem lett baja, a Panigalénak már igen:

Josh Hook azonban már nem volt ilyen szerencsés: az ő pénteki bukása révén eltört a jobb csuklójában a sajkacsont, így a hazai hétvége idő előtt ért véget számára.
A szombati időmérőkön Jack Miller a második helyet szerezte meg a bajnoki éllovas Mike Jones, valamint az ő yamahás csapattársa, Cru Halliday között.
A Moto2 VB-re is beugró Senna Agius a hetedik lett a Penrite Racing Hondájáva. Marcel Schrötter a 14., míg Joel Kelso a 15. rajthelyet szerezte meg. Említésre méltó még a korábbi 250-es VB-győztes Anthony West (aki a Bol d’Oron Kovács Bálint csapattársa volt), ő a 18. kockából indulhat holnap.

18 Anthony WEST MotoGo Yamaha YAMAHA 1:53.214

Vasárnap két futamot rendeznek, melyeket a sorozat facebook-oldalán közvetítenek élőben. Magyar idő szerint az első futam 01:25-kor, a második 05:15-kor kezdődik.