2024. április 26. 06:03
KezdőlapMotoGPIdén 20 éves a MotoGP

Idén 20 éves a MotoGP

20 évvel ezelőtt, 2002. április 7-én rendezték az első olyan futamot, mely az 500-as éra végét, és egy új korszakot, a MotoGP-t jelentette.

Az említett nagydíjra Suzukában került sor, melyet a mára már legendává koronázott Valentino Rossi nyert meg. A dobogó második fokára a japán, Akira Ryo, a harmadikra pedig a spanyol, Carlos Checa állhatott fel.

A kategória bevezetése óta 351 nagydíjat rendeztek. 33 különböző futamgyőztessel büszkélkedhet a sorozat, akik 10 különböző nemzet képviselői. A legtöbb győzelmet Valentino Rossi szerezte, összesen 76 sikere van az olasznak, emellett 176 dobogós helyezése.