2024. március 29. 00:00
KezdőlapMotorsportRossi Moor-győzelem a sachenringi hétvégén

Rossi Moor-győzelem a sachenringi hétvégén

Kánikulában és pódiumban gazdag hétvégét zárta Fairium Next Generation Riders Team a Sachsenringen. Sajtóközlemény.

A Northern Talent Cup versenysorozat harmadik versenyhétvégéjére a MotoGp-vel egyidőben és egy helyszínen folytatódott Sachenringen.

A MotoGP programjához igazodva az időmérőt, a szabadedzések után tartották.

Századmásodpercek döntöttek:

1 Jurrien VAN CRUGTEN NED BB64 Academy 1’32.635
2 Valentino HERRLICH GER Busch & Wagner Racing 1’32.665
3 Rossi MOOR HUN FAIRIUM Next Generation Riders 1’32.672

Titino egy első fogaskerék törés után a 11. helyről rajtolhatott.

A szombati verseny a késői kezdés ellenére nagyon melegben (32 °C) zajlott.

Rossi a 3. helyről nagyon jól kapta el a rajtot, és Farkas Kevinnel szinte végig csatázták a versenyt. Az élen ezúttal is percről percre változott a felállás. Rossi és Kevin csatájába néha Valentino Herrlich is beleszólt, de volt, hogy Varga Tibi kergette a két magyart.

Rossi Moor (92), Varga Tibor (44), Dustin Schneider (20). Fotó: Dorna Sports

Az utolsó körben Farkas, Rossi, Schneider és Varga Tibike volt a sorrend. Sőt még volt pár másodpercig, hogy Varga Tibi állt a harmadik helyen. A kockás zászlónál a sorrend:

Rossi Moor
Farkas Kevin
Varga Tibi

Rossi Moor. Fotó: Dorna Sports

Azonban sajnos Varga Tibit pályaelhagyás miatt egy hellyel visszaminősítették, így a harmadik helyen hivatalosan Dustin Schneider végzett.
Matteo Masili a 11. helyről rajtolva biztosan motorozta végig a versenyt és a 10. helyen végzett.

Vasárnap még melegebb időre ébredtünk. (34 °C)

A rajt Rossi számára nem sikerült, így az első körben a 6. helyen motorozott. Vincze Martin is állt az élen, majd ismét Rossi Moor, Farkas Kevin és Herrlich váltogatták egymást az élen.

Rossi Moor (92), Farkas Kevin (28), Vincze Martin (12), Valentino Herrlich (10), Varga Tibor (44) Fotó: Dorna Sports

Mint mindig, itt is az utolsó körig húzták a fiúk az idegeinket. A kockás zászló először Rossi Moort, aztán Farkas Kevint, majd Lenoxx Phommarát intette le, ebben a sorrendben. Ismét jött a versenybíróságtól a határozat, hogy Rossit pályaelhagyás miatt egy helyezéssel visszaminősítették. Rossit a pálya „Vízesés” részénél szorították ki, és elkerülve az ütközést kénytelen volt egy pár centit korrigálni.

Rossi Moor, Farkas Kevin és Lenoxx Phommara a dobogón. Fotó: Dorna Sports

Matteo végig biztosan motorozva javított tegnapi teljesítményén, és a 9. helyen végzett. Rossi mindkét versenyen az egyetlen versenyző volt, aki 1:33 alatt hozta a köridőket: Szombaton 1:32:872,  vasárnap 1:32:965.

Az első futam végeredménye ezen a linken, a másodiké, valamint a bajnokság állása pedig ezen a linken tekinthető meg.

A Northern Talent Cup a mostani hétvégén, Assenban folytatódik, a MotoGP betétfutamaként.