2024. április 25. 09:04
KezdőlapSuperbikeBSB teszt Snettertonban 3. nap - O'Halloran végzett az élen

BSB teszt Snettertonban 3. nap – O’Halloran végzett az élen

Jason O’Halloran, riválisait megelőzve végzett az élen a 2022-es szezon első hivatalos R&G tesztjén Snettertonban. A McAMS Yamaha versenyzője tovább folytatta a korábbi napok hihetetlen tempóját, 0.004 másodperccel volt gyorsabb a tegnapi legjobb idejénél, így megőrizte vezető pozícióját.

A közelgő szezon előtti hivatalos teszt sikeresen zajlott az élmezőny számára, hiszen az első hat versenyző a meglévő körrekordon belül fejezte be a gyakorlást. O’Halloran az utolsó edzésen futott köre lenyűgöző volt, 0.572 másodperccel erősebb, mint a jelenlegi hivatalos körrekord. Az első tízben öt különböző gyártó versenyzői végeztek.

A Superbike világbajnokságból érkező Tom Sykes gyorsan felvette a tempót az MCE Ducatival, mindössze 0.072 másodperccel maradt el a McAMS Yamaha versenyzőjének idejétől.

Bradley Ray a háromnapos teszt utolsó edzésére tartogatta legjobbját és így a harmadik helyen zárta a gyakorlást.

A kétszeres bajnok Josh Brookes ismét az élmezőnyben volt, és a negyedik helyet szerezte meg, szintén körrekordon belüli idejével, mindössze 0.115 másodperccel maradt le az élen végző pilóta idejétől. Az MCE Ducati csapata úgy döntött, hogy a hétvége utolsó edzését – 6. szakasz – kihagyja, mivel mindkét versenyzőjük az első négyben végzett.

Az FS-3 Racing Kawasaki versenyzője, Rory Skinner a háromnapos gyakorlás ötödik szakaszában érte el legjobb idejét ma délután, ebben az etapban ő végzett az élen, az összesített eredmények alapján pedig az ötödik helyet szerezte meg.

Danny Buchan volt a hatodik leggyorsabb, legjobb idejét még pénteken, az első szakaszban érte el.

Az 1-es rajtszámmal versenyző címvédő Tarran Mackenzie hetedik helyen fejezte be a gyakorlást. Ez dícséretes eredmény, hiszen ahogy korábban arról már beszámoltunk, sérülés után tért vissza a versenypályára.

Az első tízbe Peter Hickmannak, Danny Kentnek és Tommy Bridewellnek sikerült még bemotoroznia magát a háromnapos edzésen.

A mezőny nagyon közel volt egymáshoz a hétvége folyamán, az első 15 versenyző 1 másodpercen belüli idővel fejezte be a tesztelést Snettertonban a 4.811 kilométer hosszú versenypályán.

A Brit Superbike mezőnyébe visszatérő Leon Haslam a 17. helyen fejezte be a háromnapos edzést.

A bajnokság versenyzői ezzel befejezték a gyakorlást Snettertonban, jövő héten a Donington Parkban folytatják a felkészülést a szezonra, március 31-én.