2024. április 20. 04:51
KezdőlapSuperbikeBSB Silverstone teszt 2. nap - MacKenzie bokája eltört

BSB Silverstone teszt 2. nap – MacKenzie bokája eltört

Tommy Bridewell nyerte a Bennetts Brit Superbike Bajnokság utolsó, szezon előtti hivatalos tesztjét Silverstone-ban, és az Oxford Products Racing Ducati csapatának a nap utolsó edzésén a nagy szél és a hűvös körülmények ellenére is megdöntötte a legjobb köridőt.

Bridewell a tavalyi bajnokság második helyezettje arra törekszik, hogy még jobb időt motorzzon az idei szezonban. Ezzel az idővel mindössze 0,103 másodperccel előzte meg Rory Skinner előző napi idejét.

A köridők nagyon közel voltak egymáshoz a két nap során, mindössze 0,909 másodperc választotta el egymástól a versenyzőket a vegyes körülmények ellenére. Az, hogy a mezőny ennyire szoros, egy nagy kecsegtető szezont vetíthet előre a jövő hétvégén kezdődő idény előtt.

Bridewell így nyilatkozott: „Határozottan nagyon erős előszezoni tesztünk volt. Őszintén szólva az itteni teszt nagyon fontos volt. Rengeteg új alkatrészt kellett tesztelnünk, és ma találtunk valamit, mivel volt egy kis problémánk. Volt egy csomó pozitívum és egy negatívum, de ma folytattuk a motorozást, hogy kijavítsuk, és sikerült is, szóval emiatt nagyon erősnek érzem magam az első forduló előtt.”

A Rich Energy OMG Racing Yamaha csapata pozitívan zárta az előszezoni teszteket, Kyle Ryde és Bradley Ray a harmadik, illetve negyedik helyen zárt a kétnapos gyakorláson.

A Honda Racing UK versenyzője, Glenn Irwin befért az első ötbe, megelőzve Dan Linfootot az iForce BMW-vel. Christian Iddon a Buildbase Suzuki versenyzője végzett a hetedik helyen. Az első hét helyen hat különböző gyártó szerepelt.

A 2018-as bajnok Leon Haslam a VisionTrack Kawasaki csapattal a nyolcadik leggyorsabb volt. Őt követte Danny Buchan, míg a Rapid CDH Racing Kawasaki Josh Owens meggyőző teljesítményével zárta az első tizet.

Andrew Irwin, Ryan Vickers és Jason O’Halloran épphogy lemaradt az első tízről, míg a kétszeres bajnok Josh Brookes és Tom Sykes a 14., illetve a 19. helyen fejezte be a tesztet.

A regnáló bajnok Tarran Mackenzie-nél eközben a Coventry-i Egyetemi Kórházban végzett vizsgálatot követően a bal bokája törését diagnosztizálták az előző napi nagy sebességű bukása után. A McAMS Yamaha versenyzője pénteken ellátogat egy specialistához további konzultációra. Bízunk mihamarabbi felépülésében!