2024. április 23. 13:03
KezdőlapSuperbikeBrands Hatch BSB - Ray kezdte legjobban a hétvégét

Brands Hatch BSB – Ray kezdte legjobban a hétvégét

A hosszú szünet után, a hazai versenyét teljesítő Bradley Ray kezdte legjobban a versenyhétvégét a Brit Superbike bajnokság soron következő fordulóján.

Első szabadedzés

A Brit Superbike Bajnokságban vezető Bradley Ray kezdte az élen a brands hatch-i versenyhétvége első szabadedzését, az utolsó percekben maga mögé utasítva Lee Jacksont.

Az edzés kezdete előtti zápor után nedves aszfalton indult meg a hétvége, de az edzés záró szakaszára az ideális ív már száraz volt, így elkezdtek javulni a köridők is. A kockás zászló előtt Ray 0,259 másodperccel vezetett a Rich Energy OMG Racing Yamaha csapatának színeiben, Jackson pedig az FS-3 Kawasakival a második helyen végzett.

Peter Hickman volt a harmadik leggyorsabb az FHO Racing BMW csapat színeiben, aki az edzés utolsó szakaszában szintén feljebb lépett a sorrendben, és a negyedik helyre szorította Rory Skinnert. A skót volt az egyik első versenyző, aki elindult a pályán, és az edzés végén 0,416 másodperccel maradt el Ray leggyorsabb idejétől.

Kyle Ryde volt az ötödik leggyorsabb, közvetlenül Glenn Irwin előtt. Irwin az edzés korábbi szakaszában az élen állt, de az utolsó körökben hátrébb csúszott, és a sérüléséből visszatérő Christian Iddon előtt végzett.

Josh Brookes egy idei vezette a gyakorlást, de az utolsó percekben a Druidsban történt bukás miatt a nyolcadik helyen fejezte be az edzést. A kétszeres bajnok az edzést Danny Kent és Andrew Irwin előtt fejezte be, velük zárult a top10 sorrendje.

A múlt hétvégén a világbajnoki mezőnyben debütáló Tarran MacKenzie mért idő nélkül fejezte be az edzést, míg csapattársa, Jason O’Halloran is a 107%-os határon kívüli időt motorozott.

Második szabadedzés

Bradley Ray délután is az élen tudott végezni, mindössze 0,147 másodperccel vezette a SUPERPICKS szabadedzéseinek összesített időeredményét a pénteki napon.

A bajnokság éllovasa az edzés utolsó perceiben került az élre, a körülmények egyre javultak, a tempó pedig fokozódott, és az utolsó pillanatokban folyamatosan változtak a pozíciók.

Ray így nyilatkozott: „Ez az eddigi leggyorsabb köröm Brands Hatchben, ami nagyszerű, különösen a mai nehéz körülmények között, de jó öt hét szünet után visszatérni, és jól kezdeni a hazai pályámon. Az a célom, hogy jó munkát végezzek a hazai futamon, a hazai közönség előtt, szóval szuper boldog vagyok, hogy újra motoron lehetek és jól kezdtem. Úgy kezelem, mint bármelyik pályát, élvezem, hogy itt vagyok, élvezem, hogy a családom és a barátaim figyelemmel kísérnek, ez egy egyedülálló pálya, a motor pedig jól működik, szóval minden rendben. Azt hiszem, jó helyen vagyunk, a motor rendben van, jól érzem magam, szóval meglátjuk, mit tudunk kihozni a versenyeken.”

Peter Hickman szintén nagy tempóra kapcsolt az utolsó pillanatokban, az edzés utolsó előtti körén a második helyre hozta fel a FHO Racing BMW-t. Nagy volt a tolongás a 2-5. pozíciók között (ahogy az első tizenötben is), hiszen a versenyzőket csupán 0,26 másodperc választotta el egymástól.

A harmadik helyre  Jason O’Halloran ért oda a McAMS Yamaha nyergében, mindössze 0,011 másodperccel Hickman mögött, miközben Tarran Mackenzie a negyedik pozícióban végzett, 0,007 másodperccel lemaradva csapattársa mögött. Ryan Vickers-t pedig 0,008 másodperc választotta el az előtte haladó címvédőtől.

Glenn Irwin volt a hatodik leggyorsabb, megelőzve a korábbi kétszeres bajnok Josh Brookes-t, aki erősen kezdte a hétvégét az MCE Ducati csapatával. Az ausztrál az utolsó tíz percben szintén az élen állt, de be kellett érnie a hetedik hellyel, közvetlenül Tommy Bridewell előtt.

Danny Buchan és Rory Skinner zárta a top 10-et. Mutatva a mezőny kiegyensúlyozottságát, az első 15 versenyzőt mindössze 1 másodperc választotta el egymástól.

Brands Hatch – BSB második szabadedzés és egyben a pénteki nap kombinált végeredménye:

1 Bradley RAY Rich Energy OMG  Yamaha 1:25.140
2 Peter HICKMAN FHO Racing BMW BMW 1:25.287 0.147
3 Jason O’HALLORAN McAMS Yamaha Yamaha 1:25.298 0.158
4 Tarran MACKENZIE McAMS Yamaha Yamaha 1:25.305 0.165
5 Ryan VICKERS FHO Racing BMW 1:25.313 0.173
6 Glenn IRWIN Honda Racing UK Honda 1:25.352 0.212
7 Josh BROOKES MCE Ducati Ducati 1:25.360 0.220
8 Tommy BRIDEWELL Ducati Oxford  Ducati 1:25.438 0.298