2024. április 27. 05:06
KezdőlapSuperbikeBSB Silverstone versenyhétvége 1. nap - O'Halloran az élen a nyitónapon

BSB Silverstone versenyhétvége 1. nap – O’Halloran az élen a nyitónapon

Jason O’Halloran nem akárhogy kezdte a 2022-es bajnokság első napját, mint a valaha volt leggyorsabb kört teljesítésével Silverstone-ban, és a SUPERPICKS szabadedzéseken az élre állt, megelőzve riválisait a holnapi szezonnyitó futamra készülve.

A címvédő, Tarran MacKenzie tesztelésen szerzett bokatörése után indult el az idei Brit Superbike szezon a mai napon. MacKenzie csapattársa, O’Halloran meggyőző teljesítménnyel, egyből körrekorddal kezdte a nyitóhétvége szabadedzéseit. Nem az ausztrál versenyző volt az egyetlen, aki a körrekordon belül teljesített a mai napon, rajta kívül további 4 pilóta tudott az 53.342-es idő alá bemenni (amit szintén O’Halloran motorozott 2020-ban). A mezőny elképesztően szoros, hiszen az első 24 versenyzőt mindössze 0,954 másodperc választotta el egymástól a szabadedzések során, és csak 0,040 másodperc volt a különbség O’Halloran és Kyle Ryde között az edzéseken.

A Yamaha így az első két helyen zárt, Lee Jackson a szabadedzések végén ugrott fel a harmadik helyre a Kawasaki nyergében, beférkőzve a japán márka motorosai közé. Utána a szintén yamahás versenyző, Bradley Ray végzett a negyedik pozícióban, kicsivel megelőzve a Buildbase Suzukival ötödik helyen végző Christian Iddont.

Rory Skinner volt a hatodik leggyorsabb volt, amivel a skót versenyző biztosította, hogy mindkét FS-3 Racing Kawasaki pilóta a legjobb 12-ben szerepeljen. Ryan Vickers is eredményesen zárta az gyakorlást, a délután utolsó előtti körével a hetedik helyre lépett előre.

Az Oxford Products Racing Ducati versenyzője, Tommy Bridewell volt a nyolcadik, mindössze 0,002 másodperccel megelőzve a BMW-s versenyzőt, Danny Buchant.

Andrew Irwin a tizedik helyen végzett, közvetlenül Josh Brookes és Dan Linfoot előtt, akik a legjobb 12 versenyző mezőnyét zárták és közvetlenül kerültek be a holnapi időmérő edzés második szakaszába.

A Superbike világbajnokságból visszatérő Leon Haslam és Tom Sykes a 14., illetve a 18. helyen zárta a nyitónapot, így a holnapi SUPERPICKS Q1-es időmérő edzésen lesz jelenésük.